Direktiva img je poskytována modulem img.

Tato direktiva se stará o správu obrázků. Ikiwiki sice podporuje vkládání obrázků pomocí wiki odkazů, které se odkazují na soubory s obrázky, nicméně pomocí této direktivy můžete obrázky na stránce zmenšit a poskytnout odkaz na jejich plnoformátovou verzi.

Použití

[[!img  image1.jpg size="200x200" alt="oblaka"]]

Soubor s obrázkem se bude hledat podle stejných pravidel, jako kdybyste použili wiki odkaz.

Parametr size je volitelný, implicitně ponechá obrázek v plné velikosti. Poměr stran původního obrázku je vždy zachován, i za cenu zmenšení obrázku oproti zadaným hodnotám. Můžete také zadat pouze šířku nebo výšku a druhá hodnota bude dopočítána automaticky: „200x“ resp. „x200“.

You can also pass alt, title, class, align, id, hspace, and vspace parameters. These are passed through unchanged to the html img tag. If you include a caption parameter, the caption will be displayed centered beneath the image.

The link parameter is used to control whether the scaled image links to the full size version. By default it does; set "link=somepage" to link to another page instead, or "link=no" to disable the link, or "link=http://url" to link to a given url.

Také je možné nastavit výchozí hodnoty, které se použijí pro všechny následující obrázky na stránce (pokud je nepřepíšete ručně), což je obzvláště užitečné v případech, kdy na stránku vkládáte větší množství obrázků.

[[!img  defaults size=200x200 alt="svatební foto"]]
[[!img  photo1.jpg]]
[[!img  photo2.jpg]]
[[!img  photo3.jpg size=200x600]]